Mikrodermabrazja korundowa
shutterstock_89744176

A A A

Mikrodermabrazja korundowa polega na silniejszym złuszczaniu naskórka niż mikrodermbarazja diamentowa. Obie metody polegają na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, z ta różnicą, że przy diamentowej używa się urządzenia z diamentową głowicą, a przy kordunowej nie stosuje się diamentu, lecz glinkę. Podczas tej metody stosuje się proszek, który pod wpływem wysokiego ciśnienia usuwa martwe komórki skóry.

Dla kogo mikrodermabrazja korundowa?

Mikrodermabrazję korundową można wykonywać na wszystkich rodzajach skóry oprócz naczyniowej. Ze względu na silne złuszczanie naskórka jest odradzana osobom z delikatną i skłonną do podrażnień skórą. Szczególnie polecana jest osobom, które mają rozszerzone pory i blizny potrądzikowe. Po zabiegu mikrodermabrazji korundowej na skórze może niekiedy pojawić się lekkie zaczerwienienie, utrzymujące się przez parę godzin, ale gdy ustępuje, nie powinno być śladów zabiegu.

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji korundowej?

Efekty mikrodermabrazji korundowej widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się rozjaśniona, ma mniej widoczne przebarwienia, jest bardziej elastyczna, pozbawiona martwego naskórka. Świeża skóra lepiej przyjmuje przenikanie kosmetyków w głąb skóry.

Mikrodermabrazja korundowa czy diamentowa?

Mikrodermabrazja korundowa jest bardziej inwazyjną metodą oczyszczania skóry niż mikrodermabrazja diamentowa. Charakteryzuje się dużo silniejszym efektem złuszczania naskórka i w związku z tym efekt złuszczenia jest bardziej widoczny. Zdecydowanie lepiej radzi sobie z likwidacją mocno rozszerzonych porów oraz usuwaniem widocznych przebarwień.

Nie oznacza to jednak, że mikrodermabrazję diamentową powinniśmy całkowicie skreślić. Pamiętajmy, że dobór odpowiedniego zabiegu powinien być zależy od tolerancji skóry i stanu naszej cery. Choć mikrodermabrazja korundowa w porównaniu z diamentową daje się szybsze efekty w krótszym czasie, nie nadaje się dla każdego.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Jeśli mamy takie choroby skóry, jak łuszczyca i bliznowce, nie powinniśmy decydować się na zbyt inwazyjny zabieg. Mikrodermabrazji korundowej nie wolno wykonywać także u osób, które cierpią na zakażenia bakteryjne i grzybicze skóry, naczyniaki jamiste oraz wszelkie stany zapalne skóry. Zabieg dyskwalifikuje również trądzik różowaty, płytko unaczyniona skóra i nowotwory.

Co należy robić, a czego unikać po zabiegu mikrodermabrazji kordunowej?

Do dwóch – trzech tygodni po zabiegu mikrodermabrazji kordunowej należy chronić skórę przed promieniowaniem UV i to zarówno naturalnym (słońce), jak i sztucznym (solarium). Ważne, by w tym czasie używać kremów ochronnych z wysokim filtrem.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*