Jak wykonać mikrodermabrazję w domu?
11

A A A

Mikrodermabrazja jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. To bezinwazyjny i nowoczesny sposób złuszczania naskórka. Dzięki niemu skóra staje sie zdrowsza, młodsza, bardziej delikatna.

Na rynku pojawiły się zestawy kosmetyków do domowej mikrodermabrazji. Produkty te są idealne dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z usług profesjonalisty.

Nie tylko u kosmetyczki

Domowa mikrodermabrazja jest możliwa. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie przyniesie ona tak znakomitych efektów jak ta, którą wykona kosmetyczka w gabinecie. Zabieg ten jest jednak bardziej efektywny niż sam peeling.

Dostępne kosmetyki do domowej mikrodermabrazji mają szerokie spectrum działania:

 • Oczyszczają skórę z zabrudzeń, martwych komórek (oczyszczają pory) mniej widoczne.
 • Rozjaśniają przebarwienia na skórze – stają się one mniej widoczne .
 • Nawadniają i zmiękczają skórę – zmniejsza się więc skłonność do przetłuszczania się skóry, poprawia jej sprężystość.
 • Spłycają zmarszczki – tylko te płytkie.
 • Odmładzają skórę – potrzebna jest jednak systematyczność.
 • Wygładzają skórę.

Producenci kosmetyków do domowej mikrodermabrazji proponują nam zestawy w skład których wchodzą 2, 3 lub też 4 preparaty. Zabieg taki wykonywany jest 1–2 razy w tygodniu, natomiast zestaw wystarcza na miesięczną kurację. Po zabiegu trzeba unikać kontaktu ze słońcem przez 2 tygodnie .

Zestawy czteroelementowe zawierają :

 • Peeling termiczny;
 • Ampułki z kwasem glikolowym;
 • Ampułki z płynem neutralizującym;
 • Krem nawilżający z filtrem UV.

W skład zestawów z dwoma kosmetykami wchodzi :

 • Peeling z kryształami tlenku glinu;
 • Krem nawilżający z filtrem UV;
 • Peeling z korundem (tlenek glinu) jest bardziej skuteczny niż ten klasyczny, gdyż kryształki są niemalże dwukrotnie mocniejsze.

Wykonanie zabiegu

Na początek zestaw dwuelementowy: należy oczyścić skórę twarzy a następnie zastosować peeling, który ściera wierzchnią warstwę naskórka. Skórę twarzy trzeba lekko masować, unosząc ja przy tym do góry. Po zmyciu peelingu ciepłą wodą twarz smarujemy kremem nawilżającym, którego zadaniem jest złagodzenie i doprowadzenie skóry do równowagi po zastosowanym peelingu. Nie wolno przy tym wydłużać czasu zabiegu – należy trzymać się zaleceń producenta kosmetyków.

Zestaw czteroelementowy: wydawać się może, że użycie zestawu z 4 kosmetykami jest bardziej skomplikowane, w rzeczywistości natomiast wydłuża się jedynie czas zabiegu.

 1. Na początek należy oczyścić twarz – ważne jest to szczególnie wtedy kiedy masz makijaż.
 2. Po oczyszczeniu i osuszeniu twarzy można przejść do kolejnego etapu, czyli peelingu – nanieś kosmetyk i wykonaj masaż twarzy przez ok. 2 min. Lekkie mrowienie i pieczenie jest naturalne, bowiem skóra się rozgrzewa, pory się otwierają i usuwany jest martwy naskórek . Także tutaj ważne jest, by nie wydłużać zabiegu, bo skóra może zostać podrażniona. Twarz należy umyć ciepłą wodą.
 3. Po peelingu przyszedł czas na chemiczne złuszczanie. Na osuszoną twarz trzeba nanieść kwas glikolowy, który złuszczy martwy naskórek, oczyści i zregeneruje skórę.
 4. Po zastosowaniu kwasu należy skórze przywrócić jej naturalne Ph, trzeba więc użyć płynu neutralizującego, który ukoi i złagodzi podrażnienie.
 5. Na koniec na skórę nanieść trzeba krem z filtrem UV. Zmiękcza on skórę, wzmacnia i wygładza naskórek, a przy tym doskonale chroni przed promieniami słonecznymi, co ma istotne znaczenie po zabiegu mikrodermabrazji.

Pamiętajcie, by stosować się do zaleceń producenta zestawu kosmetyków i nie eksperymentować z czasem czy kolejnością stosowania preparatów, gdyż takie działanie może mieć tragiczne skutki.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*